Jak na bezproblémové kojení od začátku

Toužíš začít s kojením od prvních chvil bez potíží, bolesti a větší nejistoty a užívat si takto strávený čas se svým miminkem? Pak jsi tady správně.
matka kojící dítě 3
O kojení panuje spousta mýtů, které dokážou kojení hodně znepříjemnit, často kvůli nim žena kojit přestane. Také jsi slyšela věty jako „mléko se spouští cca 3 dny po porodu“; „když chce miminko pít často, znamená to, že má žena málo mléka a je potřeba začít přikrmovat umělým“; „trocha bolesti ke kojení patří, za chvíli si zvykneš, kup si krém na bradavky“ a další neužitečnosti? Takhle to rozhodně být nemusí a nemá!

Přesně pro Tebe jsem s laktační poradkyní Ivanou Leškovou natočila toto video

Obsahuje komplexní přípravu na kojení v rozsahu běžných kurzů či konzultací laktačního poradenství.

Kojení je sice přirozené, ale ne vždy jde od začátku tak snadno. Pojď zjistit, jak se připravit dopředu a skrze kojení pečovat o své miminko s láskou a podpořit vzájemný vztah.

Investuj 490 Kč a 2 hodiny svého času, které Ti přinesou ten tolik vytoužený klid, jistotu a úsměv na rty během kojení i mimo něj.

Co konkrétně si z videa odneseš

 • Jaké jsou výhody kojení pro maminku i miminko
 • Proč i WHO kojení doporučuje v plném rozsahu do 6 měsíců věku dítěte a částečně až do 2 let a déle
 • Jak reálně vypadá nástup laktace a kdy se mléko začíná tvořit
 • Proč je důležité kojit „na požádání“ a ne v pravidelných intervalech, které někdo spočítal do příručky
 • Jak vypadá v realitě běžný den kojící matky a proč v něm není moc prostoru na jiné aktivity než kojení (a že to není špatně)
 • Praktická ukázka kojících poloh (s panenkou)
 • Jak poznat, zda se miminko správně přisálo a saje
 • Jaké jsou časté příčiny předčasného ukončení kojení a jak jim předcházet
 • Jaké jsou časté potíže s kojením (bolestivý nástup laktace s horečkami, novorozenecká žloutenka,  zatvrdliny, zánět prsu, nevhodná poloha kojení a další), jak jim předcházet a jak si s nimi poradit, když nastanou.
 • Kdy se obrátit na laktační poradkyni a co řešit sama
 • A mnohé další
matka kojící dítě 4
K videu přikládám další odkazy na instruktážní videa Mamily (samopřisátí do 2 hodin od porodu, správné přisátí, kojící polohy a další), abys nemusela nic zdlouhavě hledat a mohla si co nejlépe představit, jak kojení v praxi vypadá. Plus další užitečné odkazy.

Kdo Tě prvními dny s miminkem provede?

Mgr. Ivana Lešková

Je certifikovaná laktační poradkyně Mamila s více než 5 letou praxí a spokojená maminka dvou synů.
K laktačnímu poradenství se dostala skrz vlastní mateřství a potíže s kojením. Hledala možnosti, jak si ulevit od bolesti a prožívat kojení jako příjemnou činnost a téma ji zaujalo natolik, že vstoupila do kurzu Mamila a stala se laktační poradkyní. Pomáhá ženám předcházet problémům s kojením a užívat si tento krásný čas s miminkem.
Laktační poradkyně Ivana Lešková

Mgr. Jolana Kubieńová

Jsem vystudovaná psycholožka, terapeutka ve výcviku kognitivně behaviorální terapie (KBT) s více než 5 lety praxe a spokojená maminka.
Ukazuji ženám, jak se na příchod miminka připravit dopředu a šestinedělí pak zvládnout s klidem a jistotou v duši a úsměvem na rtech.
Ráda podpořím i Tebe na Tvé individuální cestě za spokojeným mateřstvím.
Jolana Kubieńová online terapeutka

Hlavní prevencí proti předčasně ukončenému nebo bolestivému kojení je kvalitní příprava a znalosti. Pojď do sebe investovat a skrze sebe předat to nejlepší i miminku.