Terapie pro těhotné a maminky

Představovala jste si to mateřství trochu jinak, trápí vás pochybnosti o sobě či zda byl vůbec dobrý nápad mít dítě a připadáte si naprosto ztracená? Pak jste tady správně.
mother, daughter, kiss-6935336.jpg

Ženy, které byly v podobné situaci jako vy, po spolupráci se mnou říkají:

"Na mateřské se mi rozjela další vlna deprese a k tomu porucha spánku. Neměla jsem téměř žádný čas pro sebe, rekvalifikační kurz jsem se snažila procházet po nocích, byla jsem unavená a z dětí zoufalá. Díky terapii lépe spím a deprese postupně odeznívá, už jen to hodně pomohlo zlepšit vztah s dětmi. Také jsem si konečně byla schopná domluvit čas pro sebe i na práci, snížit očekávání od sebe a jak perfektní bych měla být a neřeším tolik okolí a jejich názory na to, jak děti mám či nemám vychovávat. Mnohem lépe se nám pak doma žije pospolu."
Jana Ž.
maminka dvou dětí
"Až s narozením dcery jsem pochopila, jak náročná ta mateřská je a co to všechno obnáší, přišla jsem asi o největší iluzi ve svém životě. Terapie mi dodala sebevědomí a pomohla mi pochopit mé emoce. Péče o malé dítě je nesmírně krásná, ale také náročná. V podstatě jde o ten největší kurz seberozvoje, jaký jsem kdy zažila. Terapie mi pomohla respektovat vlastní emoce a naučit se s nimi pracovat. Hodně se nám díky tomu vztah s dcerou zlepšil"
Mariana Zbořilová
maminka jednoho dítěte

Bude mi ctí podpořit i vás na vaší jedinečné cestě mateřstvím a jeho radostmi i nástrahami.

O čem je terapie?

Terapie je jako průchod podzemním labyrintem. Vy určujete směr a cíl, já osvětluji cestu a pomáhám Vám objevit a zdolat všechny překážky, které Vás od cíle oddělují. Ať už je cesta krátká či dlouhá, přímá či se spoustou odboček, vždy máte vedle sebe někoho, kdo Vás podpoří, pomůže nést zátěž na bedrech a dodá naději i v těch nejtěžších chvílích.

A jaké formy terapie může mít?

Individuální terapie formou videohovoru

Řešíte náročnou situaci a dochází Vám síly? Opakují se Vám některé nepříjemné situace a chtěli byste prozkoumat proč? Chcete se cítit dobře a mít život ve vlastních rukách?
Terapie nabízí bezpečný prostor pro opakovaná setkání k sebepoznání, řešení různých psychických či vztahových obtíží, k práci na sobě a podporu v náročných životních situacích.
Zavolám Vám přes aplikaci, na které se společně domluvíme (Skype, Telegram Whereby,…) a v rozhovoru jeden na jednoho prozkoumáme jak a proč daný problém vznikl, co jej pomáhá udržovat v současném životě a jak můžete postupně pracovat na jeho zvládnutí. 
V terapii se řídím přístupem KBT (kognitivně behaviorální terapie), což je vědeckými poznatky podpořený a na cíl orientovaný terapeutický přístup.
online terapie z počítače

Cena: 1 200 Kč/50 minut

Online terapie přes chat

Nemáte možnost videohovoru nebo vám z jakéhokoli důvodu nevyhovuje a uvítala byste raději psaní? V takových situacích je tu možnost terapie přes chat.
Spojíme se přes zabezpečenou aplikaci Telegram a píšeme si 80 minut. Máte tedy více prostoru pro sebe a pro rozmyšlení odpovědí. Výhodou je, že se můžete k textu vracet opakovaně, kdykoliv potřebujete.

1 200 Kč/80 minut

Krizová intervence - online či přes telefon

Jste aktuálně v krizi, nevíte jak dál a potřebujete průvodce na cestě ke zvládnutí dané situace? Nebo se chcete svěřit s něčím, co Vás trápí, ale co nechcete řešit s lidmi ve svém okolí?
Nabízím jednorázový rozhovor, kde probereme Vaši aktuální situaci a pokud budete chtít, tak spolu naplánujeme prvních pár kroků k jejímu úspěšnému zvládnutí. Neváhejte mě kontaktovat.
Pokud se nedovoláte ihned, pravděpodobně zrovna vedu terapii či jiný hovor. Zavolám Vám zpět hned, jak to bude možné, a domluvíme se.
Když po rozhovoru zjistíte, že některé věci by chtěly delší čas k řešení, můžeme se domluvit i na další spolupráci.
Pokud potřebujete podporu okamžitě a já nejsem k dispozici a nelze čekat, využijte prosím služby některé z linek důvěry.

Cena: 1 200 Kč/50 minut

Komplexní péče

3 terapie za týden

Doma se to nedá zvládat a situace se ještě horší? 
Někdy terapie v obvyklém formátu jednou týdně nestačí. Pro tyto a mnohé další naléhavé situace tu je možnost potkat se v průběhu týdne častěji, podchytit problém než se rozjede ještě víc a zapracovat na své situaci do hloubky.

Cena: 4 200 Kč/týden

Dlouhodobá podpora

5 či 10 termínů terapie

Plánujete rádi s předstihem? Chcete si zajistit své místo na terapii v určitý čas? Domluvíme se na 5 či 10 termínech dopředu a můžete počítat s pravidelným přísunem podpory a ještě trochu ušetřit.

Cena: 5 500 Kč/5 setkání

Cena: 10 000 Kč/10 setkání

Prodloužená terapie

Setkání na 90 minut

Nevyhovuje vám setkávat se na 50 minut a rádi byste si na sebe vyhradili více času v kuse? Domluvme se na hodině a půl, aby byl prostor věnovat se více věcem, které vás trápí.

Cena: 2 400 Kč/90 minut

Jak terapie probíhá

Napište mi, že máte o terapii zájem (na email, na telefon, či do formuláře v kontaktech), ideálně s větou či dvěma o tom, co vás aktuálně trápí, abych měla přestavu. Já vám obratem zašlu rezervační kalendář a můžete si vybrat termín, který se vám bude hodit. Nemám ho veřejný, abych mohla garantovat stávajícím lidem v terapii, že pro ně budu mít volnou kapacitu a termíny. Také se domluvíme, kde se potkáme (obvykle používám Whereby, ale není problém využít ani Skype, Zoom nebo Telegram).
Ve vámi vybraném termínu se spojíme a na začátku obvykle probíhá organizační a seznamovací rozhovor na 15 minut, který je zdarma. Probereme krátce vaši situaci a co můžete od terapie očekávat. Zároveň vám odpovím na všechny otázky či nejasnosti, které možná o terapii máte. Pokud vám budu jako terapeutka vyhovovat, můžeme se ke konci rozhovoru domluvit na první terapeutické setkání.
Je mi jasné, že najít vždy hlídání, abyste měla prostor opravdu pro sebe, může být někdy hodně náročné. Pokud pro vás to bude přijatelné, mně určitě nevadí, když budete mít během terapií u sebe dítě či děti, klidně v průběhu nakojte nebo popocházejte po místnosti. Možná si takto neodnesete z terapie 100%, ale určitě to je lepší, než aby se k vám podpora a změna nedostala vůbec.
Pokud budete mít rovnou zájem objednat se na terapii a nemáte o ní žádné nejasnosti, standardně první setkání o 15 minut prodlužuji, abyste nepřišla o těchto 15 minut, které jinak nabízím jako možnost zdarma na rozmyšlení. Každá další terapie trvá standardních 50 minut.
Na první terapii mi povíte více o Vaší situaci a společně si stanovíme cíl terapie, aby bylo jasné, kam směřujeme, a dílčí kroky k jeho dosažení. Před i po terapii si prosím vyhraďte chvíli času na nalazení se na sebe a terapii, ať vám může být maximálně přínosná.
Na začátku druhého (a každého dalšího) setkání probereme, jak se vám vedlo od posledního našeho setkání, co vás potěšilo, s čím jste se potýkali, co bylo těžké. Pak se domluvíme, čemu budeme věnovat pozornost v průběhu setkání, na tom zapracujeme a na konci setkání společně zhodnotíme, jak se dařilo s tímto konkrétním tématem pohnout a jak jste se v průběhu terapie cítili.
Mezi sezeními je často potřeba pracovat na „domácích“ úkolech, aby se podpořila změna započatá v terapii. Na úkolech se domlouváme společně a pouze v rozsahu, který je pro vás zvladatelný.
Z praxe vyplývá, že nejvhodnější frekvence setkávání je jednou týdně s tím, že ke konci terapie se doba mezi sezeními prodlužuje. Samozřejmě jsou situace, kdy je potřeba setkávat se častěji, ale je také možné setkávat se méně často, když vám to tak vyhovuje více.
Platbu za terapii preferuji dopředu převodem na bankovní účet, vždy vám dopředu vystavím fakturu.
Terapie je investice do sebe, která šetří čas, nervy i peníze a mnohonásobně se vám vrátí. Čím dřív začnete svou situaci řešit, tím jednodušší a kratší terapie bývá. Nečekejte proto, až vám bude hůř než teď a řekněte si o podporu ještě dnes.
Ne vždycky se podaří hned s prvním terapeutem navázat bezpečný vztah potřebný pro úspěšnou cestu k vašemu cíli. Pokud vám terapie nebude z jakýchkoliv důvodů vyhovovat, budu ráda, když mi to řeknete a bude prostor udělat změny, aby vám bylo v terapii lépe. Také samozřejmě můžete kdykoliv spolupráci ukončit.

Na změnu není nikdy pozdě

Využít služeb psychologa není známkou slabosti, právě naopak. Nečekejte, až se Vaše situace ještě zhorší, nebo až děti vyrostou či až aktuální fáze pomine. Řekněte si o podporu včas.