Jolana Kubieńová online terapeutka

Zdravím Vás, jsem Jolana Kubieńová

Pomohu Vám najít příčiny duševních, emočních nebo vztahových potíží a provedu Vás na cestě k uzdravení a radosti.

Let praxe
5
Hodin terapií
700 +
Hodin rozhovorů na lince důvěry
800 +
Hodin chatů
300 +

Moje vzdělání a kurzy

  • Masarykova univerzita, Fakulta sociálních studií – magisterské studium psychologie (2014 – 2019)
  • Pětiletý výcvik v Kognitivně behaviorální terapii, Odyssea – mezinárodní institut KBT (úspěšně ukončen; 2019 – 2023)
  • Kurz krizové intervence
  • Workshopy práce s tělem
  • …a další

Zkušenosti

Pracovala jsem na lince důvěry, jako vězeňská psycholožka, jako terapeutka pro zvládání vzteku a agrese v organizaci Spondea, i na dalších místech. Jsem zvyklá mluvit se ženami i s muži o jakémkoliv tématu i za velmi emotivních, náročných až ohrožujících okolností.
V současné době (od 2021) provozuji vlastní praxi zaměřenou na online terapii. Jsem členkou České společnosti KBT, účastním se odborných konferencí a školení a ráda se dále vzdělávám.

Jak v terapii funguji

Terapii přizpůsobuji na míru Vám a Vašim potřebám, aby pro Vás byla co nejpřínosnější.
Mým cílem je, abyste mě jako podporu potřebovali na své cestě za spokojenějším životem co nejméně a brzy jste byli schopní být oporou sami sobě.
Vytvářím bezpečné prostředí, kde se můžete otevřít a dovolit si prožít vše, co bude přicházet.
Přináším nadhled a vhled do situací.
Naslouchám a pomocí vhodných otázek Vás nechávám zamyslet se, co je pro Vás důležité a kam chcete dál pokračovat na své cestě životem.
Nediriguji, nehodnotím, nesrovnávám.
Zastávám principy etiky a důvěrnosti a tedy vše, co si mezi sebou řekneme, zůstane mezi námi. Také je pouze na Vás, kolik mi toho o sobě a své situaci budete chtít říct.
Nad náplní jednotlivých sezení se domlouváme společně a navrhuji co nejefektivnější techniky.
Naučím Vás, jak být sami sobě terapeutem.
Nechávám Vás procházet terapií svým vlastním tempem. Terapii uměle neprodlužuji, ale ani neukončuji zbytečně rychle.
Pomůžu Vám budovat sebedůvěru, láskyplný vztah se sebou i s okolím a žít spokojený život.

Sebe-vědomá v mateřství

Kromě terapeutky jsem také maminka a pomáhám dalším ženám připravit se dopředu na příchod miminka, šestinedělí a celkově na mateřství. Když jsem přemýšlela, jak bych jedním heslem nazvala jádro své práce, aby to nějak vystihlo výsledek, nejlépe mi znělo “sebe-vědomá v mateřství”.

Být si vědomá sebe, svých možností, zdrojů, silných a slabších stránek, schopností, svých potřeb a hranic. Být k sobě vlídná, naplňovat své potřeby a nastavit si hranice.

To se snažím předávat v konzultacích, na terapiích a ve videích. Aby ženy daly na první místo konečně sebe, více se “probudily” a byly si sebe vědomé a pak mohly být tou skvělou mámou právě toho svého jedinečného dítěte. Ne perfektní, to je cesta do pekel, ale dost dobou, skvělou.

Když jsem ale začínala podnikat a synovi bylo něco málo přes rok, tohle heslo by mě nikdy nenapadlo. Byla jsem ještě napumpovaná mateřskými hormony, byla jsem neskutečně šťastná a spokojená a nemusela jsem pro to mnoho vědomě dělat, příroda to zařídila za mě. A napadala mě hesla jako “na mateřské skutečně jako na dovolené”, “klidné mateřství”, “máma v harmonii” a podobně. Protože jsem to sama žila a přišlo mi to přirozené. Znáte ale ten pocit, kdy ve vztahu z té první zamilovanosti vystřízlivíte a najednou vidíte i ty nedostatky, spousta věcí vás štve a nemáte vždy sluníčkovou náladu? Tak v mateřství je to dost podobné.

Když pak hormony z většiny odezněly a ten trochu zfetovaný stav extatického štěstí pominul (a syn začal naplno projevovat své názory a běhat), už mi to jako taková skvělá dovolená nepřišlo. Mnohokrát jsem si sáhla na dno a na hranice svých limitů. A za ty hranice. Nikdy v životě mě nikdo nevytočil tak moc a tak rychle jako můj syn. Občas jsem na něj zaječela a měla chuť mu dát fakt velkou facku. A pak když usnul jsem manželovi brečela na rameni, že to nezvládám a připadám si jako strašná matka. A pak jsme řešili co změnit, kde to funguje a kde by se to dalo vylepšit. A znovu a znovu. A ono se to daří vylepšovat. Stojí to dost práce a energie, ale když vidím plody svojí práce se synem, můžu upřímně říct, že to stojí za to.

Mateřství není vždycky procházka růžovou zahradou. Není to vždycky zen a harmonie a vnitřní klid. Každou chvíli taky na člověka zaútočí nějaké vlastní neužitečné přesvědčení jak by to mělo či nemělo vypadat a jak by se dítě mělo či nemělo projevovat, nebo nějaký vzorec z rodiny nebo nevyžádaná rada či poznámky od okolí. Někdy může být hodně zahlcující procházet si tím sama.

Mateřství je nekončící proces seberozvoje. Je to cesta, nekončí tím, že dáme dítě do školky či školy, jsme mámami až do smrti naší nebo našich dětí a to je (doufejme) hodně dlouhý čas. Jak se mění naše děti a jejich potřeby, měníme se i my. Není to nějaký stav, že sebejisté nebo sebevědomé budeme navždy, vše se neustále mění.

Na cestu, kterou jdeme poprvé a nevíme, co nás na ní vše potká, ale někdo už jí šel, se vyplatí mít průvodce. Bude mi ctí, pokud si vyberete pro tu svou jedinečnou cestu jako podporu mě.

Na stránce Pro těhotné a maminky najdete videa, do nichž jsem shromáždila všechny své poznatky a zkušenosti a zkušenosti klientů na daná témata. Videa budou postupně přibývat. Ráda vás podpořím na konzultaci, pokud máte nějakou konkrétní otázku či trápení, které lze vyřešit relativně rychle, či v terapii, pokud vám diagnostikovali duševní poruchu, či pokud řešíte dlouhodobější téma či vzorec chování a chcete se cítit lépe.

Těším se na společnou cestu a přeji vám, aby vaše mateřství bylo co nejsebe-vědomější to jen jde.