Ohlasy na terapeutická sezení

"Terapie mi dodala sebevědomí a pomohla mi pochopit mé emoce. Péče o malé dítě je nesmírně krásná, ale také náročná. V podstatě jde o ten největší kurz seberozvoje, jaký jsem kdy zažila. Terapie mi přitom pomáhá respektovat vlastní emoce a naučit se s nimi pracovat."
Mariana Zbořilová
Už od prvního sezení s paní Kubienovou v lednu 2022 jsem věděl, že jsem na správném místě. Díky jejímu příjemnému a lidskému přístupu jsem se nebál mluvit o svých problémech a cítil jsem porozumění. V průběhu sezeních jsem si díky správně položeným otázkám uvědomil mnoho spojitostí a podvědomých vzorců svých psychických problémů. Určitě budu s paní Kubieńovou nadále pokračovat a jsem přesvědčen, že se s její pomocí a technikami dokáži úspěšně překonat své problémy.
Michal N.
Odhodlání k terapii pro mě nebylo snadné rozhodnutí, ale nakonec jsem moc ráda, že se mi podařilo dostat se při terapii právě do rukou paní Kubienové a už od prvního sezení jsem měla pocit že to byl správný krok. Jako terapeut je naprostá profesionálka která mi za ten čas od kdy se vídáme moc pomohla. Konečně jsem měla pocit že můžu své potíže probrat s někým kdo mě poslouchá ale mi i skutečně rozumí a hlavně kvůli tomu jsem byla ráda za každé další sezení. Vyhovuje mi to, jak terapii vede, kdy častokrát díky různým jednoduchým otázkám navede člověka zamyslet se nad tím jak se ke svému problémů co nejlépe a racionálně postavit a následně podpořit své pokroky a úspěchy v terapii. Díky paní Kubienové jsem po každém sezení odcházela s jasnými kroky a cíli, na kterých jsem chtěla dál pracovat.
Simona V.
U paní Kubieńové jsem byla na několika terapiích/sezeních. Byla to má první zkušenost, a tak mi velmi pomohlo a vyhovovalo, že mi na začátku naší spolupráce všechno vysvětlila a domluvily jsme se na čem konkrétně budeme pracovat. V terapii jsem se cítila velmi příjemně, paní Kubieńová má milý hlas a celkově na mě působila klidně, což mě uklidnilo. Cítila jsem z její strany podporu, i když jsme probíraly témata, která pro mě v tu dobu byla složitá. Rozhodně mi pomohlo, že jsem se mohla někomu svěřit.
Lucie N.
Terapii jsem vyhledala po letech co jsem trpěla na panické ataky a úzkosti a rozhodla se, že už nechci brát léky na potlačení, ale ráda bych se vyléčila jednou provždy. Díky Jolaně, která mi ukázala a navedla mě na cestu jak na to, jak mám myslet na sebe a dělat věci, které mě baví a naplňují, čistit si myšlenky. Jolana mi otevřela oči a já si uvědomila, že jsem nežila, ale jen tak prežívala a hodně věcí jsem změnila u sebe. Teď jsem myslím si na dobré cestě k uzdravení, postupně vysazuji prášky a cítím se mnohem líp. Myslím, že Jolana je skvělá terapeutka, která může pomoci každému, vyzařuje z ní taková dobrota a lidskost, která člověka hřeje a pak si říkáš, že opravdu bude líp a že to zvládneš a ono se to opravdu děje.
Lucie W.

Ohlasy na konzultace "Sebe-vědomá v mateřství"

"Konzultace mi přinesla inspiraci a dodala sebedůvěru pustit se do mateřství po svém. V dnešní době, plné různých proudů a protichůdných informací, ve kterých se těžko orientuje, je velmi příjemné své dojmy a očekávání otevřeně probrat s někým, kdo už si tou cestou prošel, je spokojená máma a věří své intuici jako Jolana. Odnáším si jak praktické tipy do mateřství, tak klidnější mysl do období, které mě očekává."
Anna Vrána
maminka v očekávání
"Až s narozením dcery jsem pochopila, jak náročná ta mateřská je a co to všechno obnáší, přišla jsem asi o největší iluzi ve svém životě. Terapie a konzultace mi dodaly sebevědomí a pomohly mi pochopit mé emoce. Péče o malé dítě je nesmírně krásná, ale také náročná. V podstatě jde o ten největší kurz seberozvoje, jaký jsem kdy zažila. Terapie mi přitom pomáhá respektovat vlastní emoce a naučit se s nimi pracovat."
Mariana Zbořilová
maminka jednoho dítěte
"K možnosti konzultace jsem se dostala úplnou náhodou kdy jsem narazila na Fb na trefný popis mateřství. V té době jsem si procházela těžkým obdobím sžívání se s dcerou a konzultace byla jako rána z čistého nebe a takové malé vysvobození. Moje očekávání nebyla velká, neboť jsem měla pocit, že můj problém je obrovský a není možné jej jednoduše vyřešit během jednoho online sezení. Ovšem jsem byla nucena velmi rychle změnit názor. Můj velký problém sa dal rozebrat na spoustu menších a řešitelnějších částí. Obrovskou pomocí bylo pochopení a jistá sounáležitost. A hlavně pohled nezainteresované osoby, která dokázala dát vysvětlení některých jevů v chování dítěte, které mi nebyly jasné. Řešením mého velkého problému tedy byl pohled zvenčí, vysvětlení toho proč se některé věci dějí tak jak se dějí a také možnost jak to zvládat a přeložit si některé chování malých dětí."
Lucie Dospivová
maminka jednoho dítěte
Na konzultaci k Jolaně jsem se dostala po porodu, kdy jsem měla pocit, že nezvládám mateřství moc dobře a že všichni kolem mě ví lépe, co bych měla s dítětem dělat. Nevěděla jsem, jak reagovat na rady od mamky, které se mnou nesouzněly, ale neuměla jsem říct proč nebo že to tak nechci. Z konzultace si odnáším podporu a ujištění, že tak jak to chci a cítím já je to v pořádku a že je důležité, aby výchova ladila hlavně se mnou a dítětem a ne s okolím. Už vím co příště říct mamce až se potkáme, i že to se mnou myslí dobře a snaží se mi pomoct jak nejlépe umí, jen za ní se děti vychovávaly trochu jinak a teď už mnohé z toho neplatí. Myslím si, že psychika hraje hodně důležitou roli v životě čerstvé maminky, protože pokud získá důvěru v sebe a svou intuici, užije si mateřství s mnohem větší lehkostí. V současné době je spousta informací, které nám můžou dost rychle zamotat hlavu a někdy je mnohem jednodušší probrat to s někým, kdo se v tom vyzná a zároveň nehodnotí a nediktuje co je dobře a co špatně. Cením si, že přístup Jolany je profesionální i lidský zároveň a že čerpá jak ze studia tak ze své zkušenosti.
Michaela Selecká
maminka jednoho dítěte