Zvládni šestinedělí psychicky i prakticky

Toužíš prožít šestinedělí se svým děťátkem s klidem, jistotou v srdci a úsměvem na tváři? Pak jsi tady správně.
baby, newborn, child-4100420.jpg

Přesně pro Tebe jsem vytvořila tenhle online kurz.

Pojď zjistit, co se v šestinedělí děje s Tebou i s miminkem a jak se na všechny změny připravit prakticky i psychicky dopředu, abys mohla hladce vplout do nové role maminky s úsměvem.

Investuj 2 490 Kč a měsíc a půl svého času, které Tě připraví na období po porodu tak, že se zvládneš postarat o sebe i miminko s klidem a sebejistě.

Do kurzu se aktuálně nelze přihlásit. Chceš dát vědět až ho budu opět otevírat? Napiš mi na sebe email a napíšu Ti mezi prvními.

Představ si, že už máš porod za sebou.
V náručí držíš své vysněné miminko. V nitru cítíš klid, a obrovskou lásku, která se Tebou rozlévá. Necítíš strach ale jistotu, víš, jak se o toho malého tvorečka postarat.
Kojení se bez potíží rozbíhá, užíváš si ty společné chvíle důvěry, dojímáš se nad nádherou miminka. Plně se věnuješ jen sama sobě a miminku a postupně se spolu sžíváte a ladíte se na sebe. Nerozptylují Tě pochybnosti o sobě, tlak společnosti nebo nepodstatné činnosti v domácnosti, návštěvy si dávkuješ podle sebe a svých potřeb. Jsi v souladu se sebou a miminkem.
Když přijde náročnější chvíle, víš co dělat a jak si potom doplnit energii. Užíváš si tohle úžasné období tak moc, že ani nechceš, aby skončilo.

Přesně tohle budeš zažívat, když se na šestinedělí kvalitně připravíš dopředu. Ráda Ti budu průvodkyní na cestě za klidným obdobím po porodu.

Jak bude kurz probíhat

Kurz začíná v úterý 18.10.2022, trvá 6 týdnů (tedy do 27. 11. 2022) a probíhá v uzavřené FB skupině, kde budou každý týden 2-3x živá vysílání. V průběhu vysílání se můžeš ptát na cokoliv, co Tě k danému tématu zajímá. Záznamy budou k dispozici ve skupině, aby ses mohla podívat znovu, případně aby Ti důležité informace neutekly, když živé vysílání nestihneš.
Záznamy videí Ti také pošlu do emailu spolu s doplňujícími materiály a krátkým textovým shrnutím, abys měla vše přehledně na jednom místě. Až si je budeš chtít shlédnout znovu např. během šestinedělí, může to být pohodlnější než je hledat ve FB skupině.
Vysílání bude pravidelně v úterý a ve čtvrtek večer, případně ještě v pátek nebo v sobotu. Pod každý příspěvek s živým vysíláním můžeš psát komentáře s dodatečnými dotazy a jednou za týden (v neděli večer) natočím krátké video s odpověďmi na dotazy. K několika tématům jsem přizvala další odborníky a ta budou probíhat formou předtočeného videa a ne živého vysílání. Případné dotazy k nim předám a daní experti na ně odpoví buď textově či formou videa, které do skupiny nahraji.
Dále je FB skupina samozřejmě vhodným místem pro sdílení témat, týkajících se kurzu a obecně mateřství, či navazování kontaktů s podobně smýšlejícími maminkami a obsah kurzu bude k dispozici 2 roky.

1. týden

 • Proč je šestinedělí náročné období v životě ženy (a celé rodiny) a jak ho zvládnout s úsměvem
 • Co vše probíhá najednou v šestinedělí
 • Jaké jsou psychické potřeby miminka (láska, přijetí, bezpečí a další) a jak mu je pomoct naplňovat
 • Jak mluvit “s ním” a ne “na něj”
 • Proč je klid a leh tak důležitý pro matku (i dítě)
 • Tvorba plánu (přání) na své ideální šestinedělí

2. týden

 • Praktická příprava (výbavička, chod domácnosti, kojící koutek, kde hledat kontakty na důležité odborníky, apod.)
 • Psychická příprava (jak dbát na svoje potřeby, jak si chránit vlastní hranice, jak umět říkat ne (ale i ano), jak si dobíjet energii, jak si dovolit odpočívat, …).

3. týden

 • Jaké jsou časté mýty o kojení a jak vypadá  v realitě
 • Jaké jsou výhody kojení pro matku i dítě
 • Jak předejít problémům s kojením (či jak je řešit, když nastanou).
 • Jaké jsou kojící polohy (tématem kojení provede zkušená laktační poradkyně)
 • Základní polohování miminka (nošení, přebalování, koupání, oblékání)
 • Používat spíš šátek či kočárek? Nechávat spát v posteli nebo ve vlastní postýlce?

4. týden

 • Péče po porodu po fyzické stránce – očistky, zavinování dělohy, diastáza, poporodní poranění, pánevní dno apod. (tématem provede zkušená fyzioterapeutka)
 • Jak se vyrovnat se změnou vzhledu po porodu a proč má žena ještě po porodu velké bříško
 • Jak vypadá spánek miminka po porodu
 • Jak efektivně uspávat miminko
 • Psychické potíže v šestinedělí a jak je u sebe rozpoznat včas a zasáhnout (poporodní blues, poporodní deprese, laktační psychóza, přehnaná úzkostnost) či jak hledat odborníka, na kterého se můžeš obrátit v případě pochyb

5. týden

 • Jak se správně stravovat, abys vyživila sebe i miminko a podpořila regeneraci po porodu
 • Které potraviny spíše vynechat a které naopak zařadit (tématem provede nutriční terapeutka s mnohaletou praxí)
 • Jak si udržet fungující partnerský vztah
 • Kdy a jak po porodu zařazovat zpět sex
 • Jak komunikovat s partnerem i okolím
 • Jak reagovat na nevyžádané rady
 • Jak si zajistit dostatek návštěv nebo naopak domů nikoho nepouštět.

6. týden

 • Jaké jsou výchovné styly a jak se v nich vyznat
 • Jak najít svou individuální cestu v moři často protichůdných výchovných možností a rad
 • Jak porozumět vývojovým tabulkám a jak je brát s klidem
 • Jaké jsou další ukazatele bezproblémového vývoje miminka
 • Jak cestovat s miminkem po ČR, do zahraničí, na krátký výlet i delší pobyt.
 • Co si zabalit s sebou na cesty a jaké oficiality zařídit dopředu.

A kdo Tě kurzem provede?

Jsem vystudovaná psycholožka a terapeutka s výcvikem v kognitivně behaviorální terapii (KBT). Díky tomu mám o šestinedělí mnoho znalostí ze svého studia i praxe a z konzultací s těhotnými ženami. Kromě toho jsem také maminka jednoho skvělého kloučka, který mi do života přinesl mnoho praktických zkušeností.
Také jsem byla těhotná a s nervozitou i nadšením jsem očekávala den, kdy to vytoužené miminko bude konečně na světě. Přemýšlela jsem, jak ho budeme chtít s manželem vychovávat, jak mu vytvořit co nejpříjemnější start do života, jak mu pomoct vybudovat si zdravé sebevědomí, hezký vztah k sobě a pomoct mu neztratit radost a štěstí ze života. Mnoho informací jsem si načítala sama v různých odborných zdrojích.
 A když ten den D přišel a maličký se narodil, cítila jsem v sobě sice trochu nervozity, ale hlavně klid, že to zvládnu. A ono to šlo. Roky studia a práce na sobě se zúročily. Samozřejmě jsem byla unavená a přišly i náročné chvíle, kdy jsem nevěděla co přesně mám dělat a musela improvizovat, ale celkově jsem šestinedělím proplula bez úhony, užila si ho, ne jen přežila, a nastartovala jsem hluboký a pevný vztah se synem.
Od okolí po porodu často slýchám věty jako “ty působíš úžasně klidně a že víš, co máš dělat, jako kdyby to bylo už druhé dítě, jak to děláš?”, “moc se mi líbí, jak spolu vycházíte a mluvíte, až budu mít dítě, to chci taky tak dělat”, “ten váš synek vypadá jako opravdu šťastné dítě”, nebo “když vidím vás dva, nějak se svého mateřství bojím méně, ono to asi fakt jde vycházet spolu dobře a ještě mít i nějaký svůj život”.
Všechny znalosti, informace a zkušenosti jsem vložila do tohoto online kurzu s přáním pomoci Ti najít či rozšířit v sobě (nejen pro šestinedělí) klid, sebevědomí a sílu.
Chceš do šestinedělí vykročit pravou nohou a začít vytvářet hluboký vztah se svým miminkem?
Chceš od okolí také slýchat jak Ti mateřství sluší a jak úžasně klidně působíš?
Chceš mít vše důležité kolem šestinedělí na jednom místě, nic nepodcenit a ušetřit mnoho hodin nahodilého googlení?
Chceš pomoct najít v sobě jistotu a umět si poradit i v náročných chvílích?
Pokud ano, pak je kurz přesně pro Tebe.
Jelikož nejsem fyzioterapeutka, laktační poradkyně, porodní asistentka apod., do kurzu jsem přizvala i několik odbornic, které Ti témata jako kojení, strava při kojení a fyzioterapie po porodu přiblíží lépe.
Protože jsem psycholožka a terapeutka, v kurzu bude často kladen důraz na psychickou stránku věci. Jak zvládnout změny vzhledu po porodu, jak si dobíjet průběžně baterky, jak dbát na vlastní potřeby, jak komunikovat s partnerem a rodinou, jaké potřeby má malé miminko a jak mu je pomoct naplnit.
Budu sdílet konkrétní techniky a akční kroky, které bude skvělé si osvojit ještě před porodem. Trénink dělá mistry a čím lépe si je zažiješ teď, tím lépe je budeš mít k dispozici v období po porodu. Zároveň jsou tyto způsoby přemýšlení a komunikování dlouhodobou investicí do sebe, využiješ je rozhodně i mimo mateřství či rodičovství.

Příchod dětí je sám o sobě velkou příležitostí k osobnímu růstu a práci na sobě. Pojď do sebe investovat a skrze sebe předat to nejlepší i miminku.

Cena za kurz je 2 490 Kč.

Pokud Tě kurz zaujal a chtěla bys získat co nejvíce informací o přípravě na šestinedělí ještě před porodem, ale stále váháš, zda je kurz pro Tebe, vyzkoušej ho bez rizika.

Nabízím 14denní garanci vrácení peněz.

Zaplať kurzovné, po začátku kurzu shlédni všechna videa a pracovní listy prvních dvou týdnů a pokud kurz nebude pro Tebe to pravé, napiš mi a peníze Ti vrátím bez dalších otázek nebo podmínek ve 100% výši.

Do kurzu se aktuálně nelze přihlásit. Chceš dát vědět až ho budu opět otevírat? Napiš mi na sebe email a napíšu Ti mezi prvními.

Časté otázky o kurzu

Jsem teprve na začátku těhotenství, je kurz pro mě vhodný?
Věřím, že na přípravu na šestinedělí není nikdy moc brzy. 9 měsíců těhotenství uteče jako voda a pak nastanou roky, kdy bude dítě už na světe a stanete se rodičem. Je tedy víc než dobré se připravit pečlivě na tuto novou životní etapu. Naopak mnohá témata z kurzu (hlavně psychickou přípravu, komunikaci s partnerem a okolím) je ideální projít hned na začátku těhotenství a mít tak dostatek času zažít si a aplikovat všechny techniky v praxi ještě před příchodem miminka.
Jsem už na konci těhotenství a je velká šance, že část kurzu bych absolvovala až po porodu. Je kurz pro mě vhodný?
Pokud máš plánovaný termín porodu minimálně ve druhé třetině kurzu a později, věřím, že pro Tebe bude kurz stále velmi přínosný. Zvlášť pro tento případ jsem se snažila základní témata (co se vše děje v šestinedělí, poporodní přání, psychická a praktická příprava a další) zařadit do první části kurzu a mít živá vysílání 3x týdně.
Mám plánovaný císařský řez, najdu v kurzu něco spicifického pro sebe?
Určitě ano. Většina informací je obecná pro všechny druhy porodů, ale v kurzu se dozvíš i specifika péče o jizvu po císařském řezu, jaké jsou nároky na rekonvalescenci a další.
Jde se na šestinedělí vůbec nějak připravit? Každé je přeci úplně jiné a každé dítě je jiné.
Každé šestinedělí a miminko je jiné a na 100% se samozřejmě připravit dopředu nedá. Mnohé věci ale miminka i maminky prožívají podobně nezávisle na věku, bydlišti nebo názorech a připravit se na ně lze. Tenhle kurz si klade za cíl pomoct Ti být připravená na většinu situací a u toho zbytku umět improvizovat a s jistotou v sebe a miminko hledat řešení konkrétně pro sebe. Případně vědět na koho se v takových situacích obrátit.
Kolik času kurz zabere během týdne?
Každý týden budou v uzavřené FB skupině 2-3 živá vysílání plus jedno bonusové na základě vašich otázek. Živá vysílání budou každé úterý a čtvrtek večer plus v pátek nebo sobotu, předpokládaný čas bude cca hodina plus prostor na dotazy. Pokud pro Tebe není důležité být přímo u živého vysílání, můžeš si video poslechnout kdykoliv přes den např. u vaření či úklidu a pak se vrátit s plnou pozorností např. jen k pasážím, které jsou pro Tebe obzvlášť důležité nebo k technikám na práci se sebou. Samozřejmě čím pečlivěji si videa či živá vysílání projdeš a čím větší pozornost budeš věnovat konkrétním technikám nebo přípravám, tím připravenější na samotné šestinedělí budeš.
Jak dlouho mi zůstane přístup ke kurzu?
Přístup zůstává na 2 roky v uzavřené FB skupině. Pracovní listy posílané v emailech zůstávají napořád.
Jsem těhotná podruhé (či potřetí a více). Dozvím se v kurzu něco nového, co jsem ještě nezažila?
Každé dítě je jiné a každé šestinedělí je jiné. Věřím, že si v kurzu najdeš mnoho nového i pro sebe. Asi budeš některé věci chtít udělat jinak než s prvním miminkem a ráda Ti dám podporu a nástroje jak si změnu domluvit doma a s okolím a tipy co všechno vlastně v šestinedělí zařídit tak, abys v něm byla spokojenější než v tom prvním.
Nenašlas odpověď na svou otázku nebo stále váháš, zda je kurz pro tebe?
Napiš mi na info@kubienova.cz. Jsem tu pro Tebe.

Co získáš vstupem do kurzu

Jistotu

Budeš vědět, co od šestinedělí můžeš očekávat a co a jak dělat, aby to fungovalo.

Praktické info

Zjistíš, jak o sebe pečovat nejen po fyzické stránce, jak se připravit na kojení, jak manipulovat s miminkem.

Psychickou pohodu

Ukotvíš se v sobě, budeš vědět jak zajistit své potřeby i ty miminka a udržet si u toho dobrou náladu.

Podporu

Nejsi sama. Můžeš se obrátit na mě, psycholožku, i na ostatní ženy z kurzu v uzavřené skupině.
Šestinedělí se může zdát jen jako kratičký okamžik v životě dítěte i v tom našem, ale na pár týdnů to vlastně není málo činností. Uzdravujeme se po porodu, vytváří se tam úplně od plenek (doslova) náš vztah s miminkem, vztah miminka ke světu kolem nás, vzniká nový rodinný systém, mění se naše hodnoty a priority, sžíváme se s novou životní rolí mámy.
Některé šestinedělí probíhá hladce jako plavba na plachetnici na klidném moři za slunečného dne, jiné je spíše jako boj o přežití na lodi zmítané v bouři za nejčernější noci, kde se člověk zuby nehty drží, aby ho vlny nespláchly do moře, loď nešla s další vlnou ke dnu a modlí se za vysvobození.
Dobrá zpráva je, že na svou plavbu šestinedělím se můžeš připravit dopředu. Pomůžu Ti vybrat si tu správnou loď, získat na palubu tým podporujících námořníků, včas rozpoznat přicházející bouři a najít v sobě kompas, který Ti vždy ukáže kudy plout.
šestinedělí plachetnice 3

Do kurzu se aktuálně nelze přihlásit. Chceš dát vědět až ho budu opět otevírat? Napiš mi na sebe email a napíšu Ti mezi prvními.

Co říkají ženy o spolupráci se mnou?

"Až s narozením dcery jsem pochopila, jak náročná ta mateřská je a co to všechno obnáší, přišla jsem asi o největší iluzi ve svém životě. Terapie mi dodala sebevědomí a pomohla mi pochopit mé emoce. Péče o malé dítě je nesmírně krásná, ale také náročná. V podstatě jde o ten největší kurz seberozvoje, jaký jsem kdy zažila. Terapie mi přitom pomáhá respektovat vlastní emoce a naučit se s nimi pracovat."
Mariana Zbořilová
maminka jednoho dítěte
"Na konzultaci k Jolaně jsem se dostala po porodu, kdy jsem měla pocit, že nezvládám mateřství moc dobře a že všichni kolem mě ví lépe, co bych měla s dítětem dělat. Nevěděla jsem, jak reagovat na rady od mamky, které se mnou nesouzněly, ale neuměla jsem říct proč nebo že to tak nechci. Z konzultace si odnáším podporu a ujištění, že tak jak to chci a cítím já je to v pořádku a že je důležité, aby výchova ladila hlavně se mnou a dítětem a ne s okolím. Už vím co příště říct mamce až se potkáme, i že to se mnou myslí dobře a snaží se mi pomoct jak nejlépe umí, jen za ní se děti vychovávaly trochu jinak a teď už mnohé z toho neplatí."
Michaela Selecká
maminka jednoho dítěte
"(pokračování) Myslím si, že psychika hraje hodně důležitou roli v životě čerstvé maminky, protože pokud získá důvěru v sebe a svou intuici, užije si mateřství s mnohem větší lehkostí. V současné době je spousta informací, které nám můžou dost rychle zamotat hlavu a někdy je mnohem jednodušší probrat to s někým, kdo se v tom vyzná a zároveň nehodnotí a nediktuje co je dobře a co špatně. Cením si, že přístup Jolany je profesionální i lidský zároveň a že čerpá jak ze studia tak ze své zkušenosti. Díky konzultaci se na sebe zvládám naladit mnohem lépe."
Michaela Selecká
maminka jednoho dítěte
"Konzultace mi přinesla inspiraci a dodala sebedůvěru pustit se do mateřství po svém. V dnešní době, plné různých proudů a protichůdných informací, ve kterých se těžko orientuje, je velmi příjemné své dojmy a očekávání otevřeně probrat s někým, kdo už si tou cestou prošel, je spokojená máma a věří své intuici jako Jolana. Odnáším si jak praktické tipy do mateřství, tak klidnější mysl do období, které mě očekává."
Anna Vrána
maminka jednoho dítěte
K možnosti konzultace jsem se dostala úplnou náhodou kdy jsem narazila na Fb na trefný popis mateřství. V té době jsem si procházela těžkým obdobím sžívání se s dcerou a konzultace byla jako rána z čistého nebe a takové malé vysvobození. Moje očekávání nebyla velká, neboť jsem měla pocit, že můj problém je obrovský a není možné jej jednoduše vyřešit během jednoho online sezení. Ovšem jsem byla nucena velmi rychle změnit názor. Můj velký problém se dal rozebrat na spoustu menších a řešitelnějších částí. Obrovskou pomocí bylo pochopení a jistá sounáležitost. A hlavně pohled nezainteresované osoby, která dokázala dát vysvětlení některých jevů v chování dítěte, které mi nebyly jasné. Řešením mého velkého problému tedy byl pohled zvenčí, vysvětlení toho proč se některé věci dějí tak jak se dějí a také možnost jak to zvládat a přeložit si některé chování malých děti.
Lucie Dospivová
maminka jednoho dítěte
"Šestinedělí jsem se ani moc nebála, protože jsem neměla úplně reálnou představu co mě čeká. Překvapilo mě, jaká je to hormonální jízda a celkově jak je vše úplně naruby. Plus tlak společnosti, kdy jsem měla pocit, že musím ještě zvládat úklid, vaření, starost o domácnost, sebe. Bylo příjemné moct to vše s někým nestranným probrat a zmenšit ty nároky na sebe a svůj výkon. Líp se mi pak daří naladit se na dcerku."
Kateřina Jůzková
maminka jednoho dítěte

A co kdybys měla možnost zažít takový AHA moment každý týden několikrát? Co kdybys měla moji podporu a znalosti celých 6 týdnů v živých videích i v odpovědích na své dotazy ve skupině?

Do kurzu se aktuálně nelze přihlásit. Chceš dát vědět až ho budu opět otevírat? Napiš mi na sebe email a napíšu Ti mezi prvními.